Niepokorni w Żaczku po raz 50ty!
Niepokorni w Żaczku po raz 50ty: Król, Lilly Hates Roses, zdjęcia z Islandii i songwriter z Ukrainy.
Cykl koncertów z muzyką alternatywną Niepokorni doczekał się 50 edycji. – Z okazji jubileuszu pozwoliłem sobie bardzo egoistycznie dobrać artystów – mówi Bartek Borówka, który od siedmiu lat jest odpowiedzialny za artystyczną część imprezy. – Ułożyłem koncert pod siebie – mówi z przekąsem. W krakowskim klubie Żaczek 6 listopada wystąpią: Król, Lilly Hates Roses i Sasha Boole. Koncertom towarzyszyć będzie wystawa fotografii z Islandii.
Mamy dla Was wejściówki na Niepokornych w Żaczku!
Sprawdź też: www.borowkamusic.pl oraz www.klubzaczek.pl
Goście 50 edycji Niepokornych:
Król
Można powiedzieć „Umarł Król, niech żyje Król!” Lider zespołu UL/KR zaprezentował nam solową twórczość. To ambitny, elektroniczny pop. O zespole, który tworzy z Maurycym Kiebzakiem-Gorskim napisano w ostatnich dwóch latach właściwie wszystko. UL/KR uznano za jeden z najbardziej spektakularnych debiutów ostatnich lat. Pierwsza płyta z 2012 roku uznana została za Płytę Roku przez większość branżowych rankingów i blogosferę. W 2013 zespół wydał „Ament”, przejechał Polskę wzdłuż i wszerz, zaliczając przy tym najważniejsze festiwale, znów narobił zamieszania w podsumowaniach i... postanowił zamrozić działalność. W styczniu 2014 światło dzienne ujrzał pierwszy singiel Króla – „Szczenię”, zapowiadający marcową premierę płyty „Nielot”. Płyta ukazała się na CD, białym winylu, jako download i kaseta magnetofonowa. Drugim singlem zostało „Powoli”, a cała płyta od momentu wydania utrzymuje się na liście sprzedaży OLiS.
Prasa pisze:– Błażej Król to jednoosobowy fenomen. Najpierw w duecie UL/KR, a obecnie jednoosobowo sprawia, że termin „piosenka poetycka” przestaje się konotować w głowie polskiego słuchacza ze swetrzastym obciachem. Mieszając w jednym sosie elektronikę, ambient i wątki szeroko pojętego indie, tworzy mieszankę jedyną w swoim rodzaju. (...) Nie wiem jak Państwo, ja kupuję to w całości, a nawet odrobinę się identyfikuję, tak, jak moi rodzice kupowali i identyfikowali się z Grzegorzem Ciechowskim. – Jakub Żulczyk
– Król przypomina młodego Ciechowskiego, a jego teksty i muzyka są bardziej przejrzyste. – czytamy w „Newsweeku”. W „Polityce” Bartek Chaciński trąbi: – Król (...) właśnie nagrał najlepszą w życiu płytę, rewelacyjną...”.
www.facebook.com/
Lilly Hates Roses
Są świetnymi debiutantami. Premiera ich płyty „Something To Happen” miała miejsce przed rokiem. Występowali m.in. na Openerze, PiotrkOFF oraz Slot Art Festivalu, w radiowej Trójce i wielu polskich (i zagranicznych) miastach. Ich muzyka osadzona jest w indie-folku, wspomaganym przez awangardową elektroniką. Debiutancki album wyprodukował Maciej Cieślak (Ścianka, Lenny Valentino). Płyta została nagrana analogowo „na setkę”. Za mastering odpowiedzialny jest Andrzej Smolik. Na naszym polskim podwórku, w Kasi i Kamilu wyjątkowego talentu dopatrzyła się Maria Peszek: – Jest w was czystość i coś bardzo niewinnego. Mam strasznie wielką nadzieję, że uda wam się to zatrzymać – dodała Maria Peszek.
www.facebook.com/
www.lillyhatesroses.bandca
Sasha Boole
To jeden z najważniejszych przedstawicieli ukraińskiej sceny folkowej. Ale nie chodzi o folk w tradycyjnym swetrze i z kobzą, lecz o ten z whisky, opowieściami i ciągłą podróżą. Artysta gra na gitarze, banjo i harfie. Jego muzyka wypływa z amerykańskiego folku. To pierwotne, nieco brudne brzmienie. Sasha zagrał w zeszłym roku ponad sto koncertów na terenie Ukrainy, Białorusi i Mołdawii. Nie znosi Putina, wydaje właśnie album „Survival Folk” i po raz pierwszy przyjeżdża do Polski!
www.facebook.com/
Klaudia Kot (Islandia – fotografia)
Fotografia to jej osobiste „never ending story”, największa pasja i recepta na wyrażenie świata. Poprzez zdjęcia pokazuje emocje i to, co drzemie w człowieku. Dąży do tego, aby pasja stała się sposobem na życie. Wystawa Klaudii zatytułowana jest „Iceland. Small World”. Islandia zainspirowała studentkę w momencie, gdy wzięła pierwszy głęboki oddech, wysiadając z samolotu w Keflaviku. Tego, jakie odczucia wywołuje Islandia w człowieku, nie da się doświadczyć w pełni świadomie inaczej, niż na własnej skórze. Wystawa prezentuje Islandię widzianą podczas półrocznego pobytu Klaudii w Kranie Ognia i Lodu. Inspiracja płynie z samego wnętrza...
www.facebook.com/
Niepokorni
Kiedy: 6 listopada, start 19:30
Gdzie: Klub studencki Żaczek, Kraków, ul. 3 Maja 5
Bilety: 10 zł/15 zł - studencki, 15 zł/20 zł - normalny
Bilety do nabycia w klubie Żaczek oraz przez Internet
0 komentarze: